Vítejte v naší české továrně na inkoust
Jsme rádi, že jste zde!
Zjistit, co je Inkebara

Co děláme?

Vyrábíme inkousty pro ruční psaní. Ať už píšete plnicím perem, redisperem, brkem či štětcem, máme pro vás vždy ten pravý inkoust.

Zjistíme, co potřebujete

Píšete, kreslíte nebo malujete? Víte, jaký inkoust potřebujete? Jaký papír používáte? Jaké máte nároky na odolnost inkoustu?

Vyrobíme

Vyrobíme inkoust podle vašeho přání. Umíme různé barvy, které jsou mezi sebou volně mísitelné. Máte speciální požadavky?

Dodáme

Dodáme kamkoli. Umíme dodat několik mililitrů, ale i litry inkoustu. Vždy záleží na vašich požadavcích, které na dodání kladete.

Produkty

Našimi produkty jsou inkousty. Mají mnoho forem a barev.

Inkoust

Vlastnosti našich inkoustů

Akvarel

Originální akvarelové barvy

Odstíny

Základní barevná škála

Čas od času připravíme i nějakou limitovanou edici.

Krásné etikety pro tuto edici nám namalovala Karolina Dočkalová Burská právě těmito inkousty.

Naše inkousty mají cerftifikaci "VYSOČINA regionální produkt"

Druhy inkoustů

Inkousty dělíme podle způsobu použití a podle nástroje, kterým píšete, kreslíte nebo malujete.

JAKÉ JSOU NAŠE INKOUSTY?

Začínali jsme inkousty pro plnicí pera, těmi to však neskončilo. Objevili jsme kouzlo kaligrafie. Následovala celá řada chemických pokusů, na jejichž konci stály dva typy kaligrafického inkoustu - rychleschnoucí na těžké papíry a hustý na savé papíry. Oba typy uspokojí uživatele kaligrafických per i štětců a v současné době nabízejí rozmanitou škálu barev.

Plnicí pero

Psaní a perokresba

Kaligrafické pero

Kaligrafie a perokresba

Kaligrafický štětec

Kaligrafie a peromalba

Redispero

Psaní a perokresba

Speciální pero

Kaligrafie a perokresba

Výtvarné techniky

Kresba a malba

POD POKLIČKOU

Náš inkoust obsahuje minimálně 90% českých surovin. Při výrobě používáme pouze netoxické složky, které nakupujeme od českých, italských, maďarských a německých výrobců. Než vznikne litr inkoustu, uběhnou tři dny - tři dny práce, během kterých se pečlivě odvažuje s přesností na mikrogramy, míchá se za přísně dodržovaných teplot a postupů, sleduje se zkušeným okem, aby všechno bylo vynikající. Inkousty pak plníme do lahviček a v nich pak inkoust putuje do prodeje a na vaše stoly.

O nás

Inkebara znamená český inkoust od českého výrobce.

KDO JE INKEBARA?

Jsme malá rodinná firma, která sídlí na Vysočině. Dlouhá léta jsme preferovali psaní perem před propiskami. Tuzemská nabídka inkoustů nám nepřišla dostačující a dovážet ze zahraničí jsme nechtěli, protože rádi dáváme přednost českým výrobkům. Proto jsme začali zkoumat a bádat a v roce 2016 spatřil světlo světa náš první inkoust pro plnicí pera, podle naší vlastní tajné receptury. Po testech na domácí půdě i v širším kruhu přátel jsme se ujistili, že naše inkousty jsou kvalitní a můžeme je nabídnout všem, kdo rádi píší perem.

 • 2016

  První inkoust

  Stálo to hodně pokusů a omylů, než se náš inkoust dal použít do plnicího pera, ale v roce 2016 vznikl první inkoust, kterému jsme věřili natolik, že jsme jej dali přátelům k otestování. Tím to všechno začalo. V roce 2018 dostaly naše inkousty jméno. Inkebara.

 • Kde jsme?

  V Česku!

  Naše inkousty vznikají v Číměři, kousek od Třebíče.

 • Suroviny

  Začínáme modrou

  První produkční série byla modrá - jak jinak! Podařilo se nám navázat obchodní spolupráci s předním italským výrobcem barviv. Ostatní chemické suroviny nakupujeme od českých, maďarských a německých výrobců.

 • Nyní

  Nové barvy

  Máme už i černou, zelenou, žlutou, hnědou, červenou, fialovou, ...

 • Pište,
  kreslete,
  malujte!

Kde koupit

Zde je pár vybraných míst, kde najdete inkousty Inkebara.

České e-shopy a kaligrafické školy

Zahraniční e-shopy

Napište nám

Pokud máte zájem o spolupráci, napište nám.